Designové špaletové okno

zpětŠpaletové okno se může zdát jako již léty přežitý výrobek,který již ztratil v našem životě místo, nicméně se stále často objevuje v našich stavbách a to hlavně historických kde musí být i z památkářského hlediska.

Špaletové okno a jeho izolační schopnosti, nikdy nedosáhne uplně totožných hodnot jako moderní plastová a dřevěná eurookna které svojí tloušťkou a možností více vrstvého izolačního skla zaizolují kolikrát vnitřní prostory tak, že nemůže probíhat přirozené odvětrávání a může vzniknout problém s výskytem plísně či jiné komplikace.Okna jsou vyráběny z masivních dřevěných prken a fošen které jsou vždy vysušeny na příslušnou hodnotu vlhkost.

Okna, které zde vydíte na obrázcích je vyrobeno z masivního smrku. Kvalitní povrchová úprava špaletového okna je zaručena vysokotlakým nástřikem vodouředitelné lazury značky firmy Remmers. Sklo je jednoduché a standardně zaskleno do tmelu.Špaletová okna také mohou být osazena vzhlednými kličky, vždy tak aby optimálně ladili s interiérem, když to situace vyžaduje, můžeme okna ozdobit historickým profilováním a také ruznými historickými ozdobnými hlavami.
Do špaletového okna je možné dát izolační dvojsklo, ale v tenční formě, avšak i tato možnost rozšiřuje možnosti užití špaletového okna které se rázem dá využít i v klasických novostavbách v historických vesnicích či horských chatách. Špaletové okno je kousek historie, které nám vždy bude připomínat klasické řemeslo našich předků.slevy